ویزیتوری که شرکت کاچیران را تأسیس کرد

دنیای کسب و کار مملو از دانستنی های جذاب است که علاوه بر جنبه ی افزایش اطلاعات، می توانند نکته های آموزنده ی فراوانی برای صاحبان کسب و کار، مدیران، بازاریابان و ویزیتورها داشته باشند. در این مقاله با عنوان ” ویزیتوری که شرکت کاچیران را تأسیس کرد ” با وبسایت آموزش بازاریابی و فروش TheMarketing.ir همراه باشید.

بررسی تاریخچه ی شرکت های موفق نشان میدهد که در بیشتر موارد مؤسس این شرکت ها فردی با پشتکار بوده که کارش را از کف بازار شروع کرده و به قله ی افتخار رسیده است. برای اینکه داستان موفقیت این شرکت ها را تعریف کنیم خیلی لازم نیست چشم مان به دیگران باشد زیرا در مملکت خودمان افراد بسیاری هستند که با پشت سر گذاشتن موانع مختلف، به پیشرفت کشور و رفاه زندگی مردم کمک کرده و می کنند.

یکی از این افراد سید محمد هاشمی بنیان گذار کارخانجات چرخ خیاطی ایران ( کاچیران) است. سیدمحمدهاشمی متولد سال ۱۳۲۶ در اراک و فارغ التحصیل رشته ی اقتصاد از دانشگاه ملی (دانشگاه شهید بهشتی) است. با وجود اینکه خانواده ی وی به لحاظ مالی در شرایط خوبی به سر می برد، اما او می خواست مستقل باشد و به همین دلیل کار خود را با ویزیتوری شروع کرد.

هاشمی به عنوان یکی ویزیتور سراغ افراد موفق می رفت و سعی می کرد از تجارب آنها استفاده کند و در کلاس درس آنها درس موفقیت بیاموزد. وی با اینکه سرمایهی زیادی نداشت به پیشنهاد یکی از دوستانش شروع به واردات لوازم خانگی و چرخ خیاطی کرد. دغدغه ی اصلی او اما تولید بود و به همین دلیل با وارد کردن تکنولوژی و سخت افزار ساخت چرخ خیاطی، شرکت کاچیران را در سال ۱۳۵۹ با هدف تولید چرخ خیاطی و گلدوزی برقی خانگی در شهر صنعتی البرز قزوین تأسیس کرد.
خط مونتاژ کاچیران در سال ۱۳۷۰ و خط تولید آن در سال ۱۳۷۴ مورد بهره برداری قرار گرفت. کاچیران با شرکت های معروفی همچون فاف آلمان و ژانومه ی ژاپن قرارداد همکاری امضا کرد و رفته رفته نامی در بازار ایران برای خود دست و پا کرد.

مقاله پیشنهادی:   پی یر امیدیار کیست

 

 

عنوان: ویزیتوری که شرکت کاچیران را تأسیس کرد
منبع: ماهنامه بازاریاب بازارساز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *