بوتان یک انتخاب مطمئن

دنیای کسب و کار مملو از دانستنی های جذاب است که علاوه بر جنبه ی افزایش اطلاعات، می توانند نکته های آموزنده ی فراوانی برای صاحبان کسب و کار، مدیران، بازاریابان و ویزیتورها داشته باشند. در این مقاله با عنوان ” بوتان یک انتخاب مطمئن ” با وبسایت آموزش بازاریابی و فروش TheMarketing.ir همراه باشید.

بوتان یکی از برندهای قدیمی ایرانی است که شعار “انتخابی مطمئن” آن برای اکثر ایرانیان آشناست. آیا می دانید بنیانگذار بوتان چه کسی بوده است؟

شرکت بوتان توسط محمود خلیلی بنیانگذاری شده است. محمود خلیلی که عنوان بنیانگذار صنعت گاز مایع در ایران نیز در مورد او به کار می رود، در اردیبهشت سال ۱۲۸۴ در تهران به دنیا آمد. او پس از فارغ التحصیلی از مدرسه ی دار المعلمین با درجه ی ممتاز دو سال به تدریس ریاضی و فیزیک در همان مدرسه پرداخت.
خلیلی سپس کارگاهی را برای تعمیر ماشین آلات راه اندازی کرد و این گونه بود که مسیر زندگی او به سمت صنعت تغییر پیدا کرد. ایشان در سال ۱۳۱۷ به ریاست اداره برق تهران منصوب شد. در سال ۱۳۲۹ در جریان سفری که به خوزستان داشت متوجه شد که گاز مایع که از فراورده های پرارزش نفت است، بدون استفاده سوزانده می شود.

خلیلی این رؤیا را در سر می پروراند که روزی بتواند گاز مایع را درون خانه ی هم وطنانش بیاورد و به همین دلیل پس از چند سفر به خارج از کشور و آشنایی با تحولات صنعت گاز مایع، به آرزوی دیرینه اش جامه ی عمل پوشاند و شرکت بوتان را به همراه پسرش، مهندس محسن خلیلی، تأسیس کرد.

محمود خلیلی در تیر ماه سال ۱۳۵۳ در سن ۶۸ سالگی از دنیا رفت.

 

مقاله پیشنهادی:   کدام محصول پرفروشترین محصول در تمام تاریخ است

 

عنوان: بوتان یک انتخاب مطمئن
منبع: ماهنامه بازاریاب بازارساز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *