نام نوکیا از نام یک رودخانه گرفته شده است

دنیای کسب و کار مملو از دانستنی های جذاب است که علاوه بر جنبه ی افزایش اطلاعات، می توانند نکته های آموزنده ی فراوانی برای صاحبان کسب و کار، مدیران، بازاریابان و ویزیتورها داشته باشند. در این مقاله با عنوان ” نام نوکیا از نام یک رودخانه گرفته شده است ” با وبسایت آموزش بازاریابی و فروش TheMarketing.ir همراه باشید.

نام شرکت نوکیا از رودخانه ای به نام نوکیان ویرتا در کشور فنلاند گرفته شده است. آنچه امروز به عنوان شرکت نوکیا شناخته می شود در حقیقت شرکتی است که از ادغام دو شرکت فنلاندی که یکی در زمینه ی چوب و دیگری در صنعت کابل فعال بودند، به وجود آمده است.

ادوارد پولون، بنیانگذار این شرکت فنلاندی بوده است. او برای اینکه محصولات شرکت خود را از رقبای روس متمایز کند، نامی فنلاندی را برای شرکتش انتخاب کرد. نوکیا در طول سال های فعالیت خود توانست سهم بازار قابل توجهی را به دست آورد اما با ورود به قرن بیستم اوضاع این شرکت تغییر کرد.

محبوبیت روزافزون سیستم عامل اندروید و iOS ضربه ی سنگینی را به این شرکت فنلاندی وارد آورد. اپل و سامسونگ بازار نوکیا را کوچک و کوچک تر کردند تا جایی که در سال ۲۰۱۳ نوکیا مجبور شد کسب و کار گوشی های هوشمند خود را به مایکروسافت بفروشد. هم اکنون یک مدیر عامل هندی به نام راجیو سوری مدیر عامل شرکت نوکیا است

 

 

عنوان: نام نوکیا از نام یک رودخانه گرفته شده است
منبع: ماهنامه بازاریاب بازارساز

مقاله پیشنهادی:   بیل گیتس چندمین کشور ثروتمند جهان است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *