پی یر امیدیار کیست

دنیای کسب و کار مملو از دانستنی های جذاب است که علاوه بر جنبه ی افزایش اطلاعات، می توانند نکته های آموزنده ی فراوانی برای صاحبان کسب و کار، مدیران، بازاریابان و ویزیتورها داشته باشند. در این مقاله با عنوان ” پی یر امیدیار کیست ” با وبسایت آموزش بازاریابی و فروش TheMarketing.ir همراه باشید.

امروزه خرید از سایت های اینترنتی به امری رایج تبدیل شده است و همه ی ما تجربه ی خرید از فروشگاه های اینترنتی را داریم اما آیا می دانید که مؤسس ای بی (eBay) که یکی از بزرگ ترین فروشگاه های خرید و فروش اینترنتی در جهان است، یک ایرانی بوده است؟

پی پر امیدیار یک کارآفرین و مدیر ایرانی است که سایت ای بی را راه اندازی کرد. زمانی که در سال ۱۹۹۸ اولین عرضه ی عمومی سهام شرکت ای بی صورت گرفت، او در سن ۳۱ سالگی به ثروتی میلیارد دلاری دست یافت. امیدیار از پدر و مادری ایرانی در فرانسه به دنیا آمده و از همان کودکی علاقه ی شدیدی به کامپیوتر داشته است.

او مدرک کامپیوتر خود را در سال ۱۹۸۸ از دانشگاه تافتس (Tufts University) دریافت کرد و پس از آن مدتی در شرکت اپل کار کرد تا اینکه در سن ۲۸ سالگی ایده ی راه اندازی سایتی را که کاربران بتوانند به خرید و فروش محصولات دلخواه شان بپردازند، عملی کرد و سایت ای بی را راه اندازی کرد. امیدیار در انجام امور خیریه نیز فعالیت های زیادی انجام می دهد. او هم اکنون رئیس هیئت مدیره ی ای بی است.

 

مقاله پیشنهادی:   کدام شرکت بزرگترین کارفرمای خصوصی جهان است

 

عنوان: پی یر امیدیار کیست
منبع: ماهنامه بازاریاب بازارساز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *