چرا مدل های اولیه ی فورد مشکی بودند

دنیای کسب و کار مملو از دانستنی های جذاب است که علاوه بر جنبه ی افزایش اطلاعات، می توانند نکته های آموزنده ی فراوانی برای صاحبان کسب و کار، مدیران، بازاریابان و ویزیتورها داشته باشند. در این مقاله با عنوان ” چرا مدل های اولیه ی فورد مشکی بودند ” با وبسایت آموزش بازاریابی و فروش TheMarketing.ir همراه باشید.

 

فورد مدل T خودرویی بود که توسط شرکت فورد از سال ۱۹۰۸ تا سال ۱۹۲۷ تولید می شد. این خودرو اولین خودرویی بود که خانواده ها توان خرید آن را داشتند و می توانستند با آن مسافرت کنند. در یک نظرسنجی بین المللی فورد T به عنوان تأثیر گذارترین خودروی قرن بیستم انتخاب شد. تا سال ۱۹۱۸ نیمی از خودروهایی که در ایالات متحده تردد می کردند، فورد مدل T بودند.

یکی از نکات جالب در مورد این خودرو، رنگ آن بود. بیشتر خودروهای تولید شده از این مدل، مشکی بودند. گفته می شود هنری فورد به دلیل ارزان بودن رنگ مشکی در مقایسه با سایر رنگها و همچنین ماندگاری بیشتر آن، پیشنهاد داده بود که از این رنگ استفاده شود. به همین دلیل برای بخش های مختلف این خودرو، بیش از ۳۰ نوع مختلف رنگ مشکی مورد استفاده قرار می گرفت. نکته ی جالب دیگر در مورد این خودرو این است که به دلیل شرایط آن زمان که بیشتر مردم کشاورز بودند و تعداد خیابان ها به اندازه ی امروز نبود، از مدل T بیشتر به عنوان تراکتور با موتور محرک استفاده می شد تا یک خودرو.

صاحبان این مدل از خودروهای فورد می توانستند به راحتی چرخ های آن را از بدنه جدا کنند و از موتور خودرو به عنوان موتور پمپاژ آب (در چاه های آب و معادن) یا ژنراتور الکتریکی استفاده کنند. در روز ۲۶ می ۱۹۲۷، هنری فورد و پسرش، ۱۵ میلیون امین خودروی مدل آرا از کارخانه به بیرون راندند و از آن روز به بعد تولید این مدل فورد به پایان رسید.
هر چند فورد دیگر این مدل را تولید نمی کند اما تعدادی از شرکتهای خصوصی، قطعات یدکی آن را برای خودروهایی که هنوز هم فعالیت می کنند، تولید می کنند.

مقاله پیشنهادی:   کدام شرکت بزرگترین کارفرمای خصوصی جهان است

 

 

عنوان: چرا مدل های اولیه ی فورد مشکی بودند
منبع: ماهنامه بازاریاب بازارساز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *